Полтавська облрада ухвалила звернення про підтримку блокади торгівлі з територіями України, що не контролюються ЗСУ. Це сталося 6 березня на пленарному засіданні Полтавської обласної ради. Також, депутати прийняли звернення Верховній Раді, Президенту та Кабінету міністрів України щодо підтримки місцевою владою торговельної блокади.

Ініціатором розгляду став голова фракції УКРОП Сергій Соловей. «Я переконаний, що наразі не можна стояти осторонь ситуації, коли для одних війна – це боротьба за свою державу, а для інших – цинічний бізнес. Тому наш обов’язок – припинити торговельно-економічні відносини з ворогом. Сьогоднішнє голосування яскраво засвідчило позицію депутатського корпусу та всієї громади Полтавщини», — так він прокоментував свою маленьку перемогу – звернення підтримали 52 депутати із 70 присутніх.

Отже, Полтавська обласна рада вимагає: на законодавчому рівні вжити заходів щодо посилення контролю за переміщенням осіб через тимчасово окуповану територію України; провести масштабне розслідування щодо надання дозволів на оптове постачання продукції з ОРДЛО на територію материкової України; встановити мораторій на ввезення вантажів (товарів) на непідконтрольні території України та вивезення вантажів (товарів) з неї, за винятком гуманітарних вантажів (товарів), які під контролем спеціально делегованих представників Організації з безпеки та співробітництва в Європі або за участю Міжнародного комітету Червоного Хреста і Червоного Півмісяця; — припинити переслідування ветеранів добровольчих батальйонів, які розпочали блокаду.

Print Friendly, PDF & Email