У Палату громад парламенту Великої Британії внесено проект постанови щодо занепокоєння ситуацією на “Київпастрансі”. Відповідне повідомлення опубліковано на сайті парламенту. Автором виступив Джон Крайєр (John Cryer) – лідер парламентської фракції очолюваної Джеремі Корбіном Лейбористської партії.

“Палата глибоко стурбована зверненням працівників Куренівського тролейбусного депо муніципального підприємства Київпастранс в Україні, де в даний час оголошено голодування. Члени Вільної профспілки залізничників України шукали юридичне визнання і висловили стурбованість з приводу небезпечних транспортних засобів, в той час як у відповідь члени профспілки піддавалися залякуванню, їм було відмовлено у зарплатні, здійснювалось виселені з наданого компанією житла, відбулося фізичне насильство стосовно жінки-працівниці. Ці дані мають бути повідомлені Державній службі України з питань праці. Крім того, дана поведінка, яка порушує Конвенцій МОП та вимоги Угоди про асоціацію з ЄС, має бути засуджена. Київський міський голова Віталій Кличко має втрутитися і скасувати всі виселення членів профспілки з гуртожитку, поновлення звільнених співробітників, провести повне розслідування всіх форм залякування щодо членів профспілки й почати переговори з профспілкою”, – йдеться у проекті постанови.

Як відомо, водії “Київпастрансу” у своєму депо створили осередок Вільної профспілки залізничників України та оприлюднювали факти несправності тролейбусів, неналежної комплектації аптечок, нечесної оплати понаднормових змін та інших неналежних умов праці. Замість діалогу адміністрація відповіла репресіями та звільненнями. Наразі профспілковці оголосили голодування.

Подібні брутальні дії керівництва «Київпастрансу» викликали обурення навіть за межами України. Розпочалась міжнародна кампанія солідарності на Labour Start, де на підтримку водіїв зібрали вже більш як 6 тисяч підписів.

Print Friendly, PDF & Email