Європейський мовний союз, що організовує пісенний конкурсу Євробачення, на наступному тижні розгляне питання про застосування санкцій до України і Росії за ситуацію, яка склалася в цьому році.

Про це німецькому виданню ZDF Heute повідомив глава оргкомітету конкурсу Франк-Дітер Фрайлінг: Перипетії навколо пісенного конкурсу Євробачення-2017 має наслідки: оскільки країна-господар Україна не дозволила в'їзд російській співачці, організатори конкурсу сповістили про штрафи – як проти України, так і проти Росії. Це може бути заборона на наступні роки", - йдеться в повідомленні.

Ситуацію розглянуть 12 червня 2017 року і приймуть рішення, яким саме буде покарання. В арсеналі організаторів методи від грошових штрафів та відкликання спонсорів до заборони на участь терміном до 3 років.

Фрайлінг також зазначив, що "з української точки зору, правова ситуація зрозуміла, але з точки зору EBU (Європейської мовної спілки), вона як і раніше є порушенням статуту". Згідно з правилами, Прем'єр-міністр України зобов'язався забезпечити участь у конкурсі всім країнам-членам EBU. За порушення основного правила слід штрафувати, переконаний Фрайлінг.

Нагадаємо, в березні СБУ заборонила в'їзд на три роки до України співачці Юлії Самойлової, оскільки вона відвідувала Крим. У зв'язку з цим російський медіахолдинг ВГТРК (канали "Росія-1", "Росія-24", "РТР-Планета" і ін.) і "Перший канал" офіційно відмовилися від трансляції конкурсу в цьому році.

Print Friendly, PDF & Email