Блокада, розпочата рішенням РНБО України може стати небезпечною для подальшої імплементації Мінських угод. Про це під час телефонного брифінгу в ІА «Інтерфакс» заявив представник Держдепу США Марк Тонер. «Це може мати потенційно небезпечні наслідки. Тому ми хочемо, щоб ситуація була врегульована», — сказав він.

Держдепартамент закликає до мирного регулювання ситуації, що склалася зараз в Україні. «Ми постійно відстежуємо цю блокаду на сході України. Хочу підкреслити важливість вирішення цього питання в мирному дусі і з повагою територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах», — зазначив Тонер.

Нагадаємо, що вимогу припинити блокаду висунула Франція. Повідомлення про це з’явилося на офіційному сайті МЗС Республіки: «Франція дуже стурбована рішенням українського уряду від 15 березня ввести тимчасову блокаду перевезення товарів на схід країни … Ми закликаємо українську владу продовжувати зусилля з метою зняття блокади залізничних шляхів, що ведуть до лінії розмежування… Напруженість посилюється в зв’язку з недавнім рішенням російської влади визнати офіційні документи видані так званої владою в східній частині України, і також незаконним відчуженням українських підприємств. Франція закликає російську і українську владу зосередити зусилля на виконанні Мінських угод» — йдеться у документі.

Print Friendly, PDF & Email