Попри резолюцію ПАРЄ що наполягає на найскорішому розслідуванні справи про масове вбивство людей в Одесі, що сталося 2 травня 2014 року в Будинку профспілок, Україна із цим на поспішає.

Як стверджує начальник головного управління національної поліції в Одеській області Дмитро Головін, значна частина доказів у справі про пожежу втрачені, та звинувачує в цьому «слідчих-гастролерів»: «Багато доказів втрачено в тому ж 2014 році, коли розслідування вели залучені співробітники МВС з інших областей. Проте, залишилися докази, документи наші слідчі по крупицях збирають », — зазначив пан Головін в інтерв’ю агентству «Укрінформ».

Чиновник також вважає що попри вимоги європейських парламентарів, Україні не варто «поспішати з розслідуванням» справи. Він також відмовився розкрити деталі, посилаючись на тайну слідства: «витік інформації може бути використаний різними силами в країні й за кордоном з метою спекуляцій на цій трагедії».

Нагадаємо, що найбільші зіткнення між прихильниками федералізації та активістами «Євромайдану» відбулися в Одесі 2 травня 2014 року. В ході заворушень частина «антимайданівців» сховалася в Будинку профспілок, який був підпалений. За офіційними даними, загинули 48 людей, понад 200 постраждали. Влада визнала призвідниками зіткнень і заворушень понад 20 осіб. Половина з них арештована, причому всі вони є виключно прихильниками руху «Антимайдан».

У жовтні 2016-го року українська прокуратура назвала основним підозрюваним у справі про пожежу 2 травня загиблого в Будинку профспілок депутата облради, активіста «Антимайдан» В’ячеслава Маркіна. За версією слідства, Маркін, а також його соратники заманили активістів «Антимайдан» до Будинку профспілок і спровокували зіткнення з прихильниками Євромайдану. Останні, як стверджувала прокуратура, не здійснювали ніяких протиправних діянь, а, навпаки, підтримували порядок.

Print Friendly, PDF & Email