Китайський лідер Сі Цзіньпін та президент США Джо Байден зустрілися у понеділок для проведення історичних переговорів. Політики зустрілися на індонезійському острові Балі перед самітом Групи 20 (G20) у вівторок.

Вони посміхнулися, тепло потискуючи один одному руки перед рядом китайських та американських прапорів у бальному залі розкішного готелю Mulia у бухті Нуса-Дуа на Балі.

«Ми проводили разом багато часу в той день, коли ми були віце-президентами, приємно бачити вас», — сказав Байден Сі, обійнявши його, додавши в коментарях перед журналістами, що він відданий справі підтримки відкритих ліній зв'язку на особистому і урядовому рівні.

«Як лідери наших двох країн, я вважаю, ми поділяємо відповідальність за те, щоб показати, що Китай і Сполучені Штати можуть впоратися з нашими розбіжностями, не допустити, щоб конкуренція переросла в конфлікт, і знайти способи спільної роботи з невідкладних глобальних питань, які вимагають нашої взаємної співпраці", - додав він.

Відповідаючи Байдену, Сі заявив, що як лідерам двох великих країн їм необхідно намітити свій курс, знайти правильний напрямок та покращити свої відносини. Сі зазначив, що з нетерпінням чекає спільної роботи з Байденом, щоб повернути стосунки у правильне русло.

Очікується, що основними темами для обговорення стануть Тайвань, Україна та ядерні амбіції Північної Кореї - питання, які також нависатимуть над G20, яка проводиться без участі президента РФ Путіна.

Print Friendly, PDF & Email