Два корабля ВМС Сполучених Штатів пройшли через Тайванський протоку. Американські військові за останній час збільшили частоту руху через цей стратегічний водний шлях, незважаючи на заперечення Китаю.

Проходження суден може привести до подальшого посилення напруженості у відносинах з Китаєм, однак самоврядний Тайвань може побачити в ньому ознаку підтримки адміністрації Дональда Трампа на тлі дедалі більших непорозумінь між Тайбеєм і Пекіном.

Прохід кораблів стався на фоні заяви президент США Дональд Трамп про успіх торгових переговорів між США і Китаєм. За його словами сторони вже «дуже близькі» до укладення угоди про припинення багатомісячної торгової війни, яка привела до уповільнення глобального економічного зростання і порушила роботу ринків.

Це вже не перший прохід американських кораблів через спірну протоку. 24 січня в рамках операції із «забезпечення безпеки морів та регіональної стабільності» два американських судна пройшли через Тайванську протоку. На думку Пекіна, таким чином Вашингтон порушує принцип «одного Китаю».

Джерело

Print Friendly, PDF & Email