Група Ліми виступила за проведення розслідування Міжнародним кримінальним судом (МУС) проти офіційного президента Венесуели Ніколаса Мадуро за звинуваченням у злочинах проти людяності. Відповідну спільну заяву країн учасниць було опудліковано 25 лютого в Боготі, повідомляє DW. 

В документі сказано, що наказ Мадуро заблокувати проїзд вантажівок з гуманітарною допомогою і застосування насильства щодо населення є серйозним порушенням прав людини.  

Учасники групи наголошують на необхідності створення Радою з прав людини ООН в Женеві незалежної експертної комісії для розслідування можливих порушень прав людини в Венесуелі. 

Крім того Група Ліми висловила повну підтримку тимчасовому президенту Венесуели Хуану Гуайдо, який брав участь в засіданні групи, та наполягає на відставці Ніколаса Мадуро. Після цього в країні повинні пройти нові вибори. Перехід до правління демократично обраного жителями Венесуели уряду повинен бути мирним, при наданні політичної і дипломатичної підтримки і без застосування насильства, йдеться в заяві.

Зустріч в Боготі було скликано у зв’язку з тим, що на територію Венесуели не вдалося доставити гуманітарну допомогу з Колумбії і Бразилії. На кордонах країн це призвело до зіткнень з венесуельськими силовиками. В результаті заворушень загинуло щонайменше 4 осіб, понад три сотні отримали поранення.

Група Ліма – це наднаціональна організація 11 американських країн, створена для врегулювання політичної кризи у Венесуелі. 

Print Friendly, PDF & Email