Більшість українців, що проживає на півдні України вважають Євромайдан збройним переворотом і вірять, що війна на Донбасі вигідна Києву. Про це свідчать результати опитування, що проводились Київським Міжнародним Інститутом Соціології на замовлення громадської організації «Детектор медіа».

Отже, за результатами дослідження 51,1% жителів Одеської, Миколаївської та Херсонської областей думають, що події зими 2014-го року в Києві були незаконним збройним переворотом. З них 32,4% українців, що проживають у південному регіоні повністю згодні із твердженням про те, що Євромайдан був незаконним збройним переворотом, а ще 18,7% в основному згодні з цим твердженням. При цьому 19,9% опитаних категорично з ним не згодні, а 13,1% — скоріше не згодні.

Для порівняння, в середньому по Україні погодилися або скоріше погодилися з цим твердженням лише 34,3% опитаних, незгоду висловили 48,3%. Коментуючи результати, замовники та виконавці дослідження пояснюють цей стан речей впливом російської пропаганди.

Між тим, якщо подивитись на ситуацію об’єктивно, ця статистика радше заперечує про незмінність позиції більшості мешканців регіону, що протягом багатьох років голосували за ту ж  владу, що була скинута під час означених подій у столиці.

Print Friendly, PDF & Email