Зустріч держсекретаря США Майка Помпео з північнокорейськими високопосадовцями, яка мала відбутися у четвер в Нью-Йорку, відкладена і буде перенесена на новий термін, передає Reuters.  Як повідомив Державний департамент США, зустріч відбудеться, коли дозволять графіки. На даний час сторони продовжують поточні розмови. 

«Сполучені Штати все ще зосереджені на виконанні зобов’язань, узгоджених президентом Трампом та головою Кімом на саміті в Сінгапурі в червні», – сказано в повідомленні.

Точної причини такої пізньої відміни переговорів не називають. Представник Південної Кореї коментуючи цей інцидент заявив, що хоча ситуація може здаватися обурливою, не варто переоцінювати перенесення зустрічі. «Я думаю, що ми повинні розглядати це як частину процесу досягнення повної денуклеаризації та встановлення мирного режиму», – заявив він.

Нагадаємо, що Майк Помпео мав провести переговори з правою рукою Кім Чен Ина чиновником Кім Ен Чхолем. У ході зустрічі сторони мали узгодити основні питання стосовно другої зустрічі між Трампом та Кімом. Також як заявляв Держдепартамент, на порядку денному було обговорити виконання спільної сингапурської заяви та подальші кроки з повної денуклеаризації півострова. 

Print Friendly, PDF & Email