Всіх найбільше цікавило: чи втратить Президент рейтинг після оприлюднення журналістських розслідувань «БігусІНФО» щодо сумнівних закупівель запчастин для армії? Оприлюднення соціологічної групи «Рейтинг» показало, що Порошенко (16,8%) таки втратив динаміку зростання, а його конкуренти, Тимошенко (18,3%) та Гриценко (10,3%), показали «позитивну динаміку». Лідером гонки далі залишається Зеленський (24%). Йдеться в прес-релізі соціологічної групи «Рейтинг».

Практично кожного тижня ми отримуємо опитування громадської думки і так найкраще можна відслідкувати динаміку росту та падіння. Якщо порівнювати з минулотижневими даними цієї ж групи «Рейтинг», то бачимо що Порошенко (16,6%) навіть показав мінімальне покращення на 0,2%, однак значно додала Тимошенко в динаміці росту. Гриценко теж демонструє суттєве зростання з 7,7% до 10,3% цього тижня.

Серед інших політиків позитивну динаміку демонструє Ігор Смешко з 2,5% минулого тижня до 3,3% серед тих, хто визначився і має намір голосувати. Стало відомо, що цього тижня Смешко буде презентувати свою команду і це теж може позитивно вплинути на його рейтинг. Подейкують, що Смешко може озвучити певні секрети, які можуть збити рейтинги фаворитів. Експерти його називають таким собі «носієм таємниць», оскільки був головою СБУ. Та чи вистрілить рушниця? Сам Смешконеодноразово наголошував, що знає все про всіх, однак не все може озвучити, оскільки це буде така собі «заборонена зброя», він хоче симпатію здобувати по чесному. Однак за логікою жанру, найгучніші компромати можуть з’явитись за кілька днів до виборів. Та чи наважиться Смешко озвучити таємниці?

Минулого тижня відбулось злиття двох важковаговиків, однак це не вплинуло на їхню динаміку зростання – Вілкул та Мураєв мають по 2,7%. Експертів дещо здивувала «жертва Мураєва», тому що він більш рейтинговий, ніж Вілкул. Однак таке «злиття» сталось тому, що Вілкул представляє більше промислову частину України, а саме ту, де Рінат Ахметов має своїпідприємства. Не секрет, що Вілкул може бути ахметівським кандидатом. Поява Мураєва може нести ідеологічне підсилення, «нове обличчя» так би мовити. Проте це об’єднання націлене більше на парламентську кампанію, аніж президентську.

Однак коли мова йде до запитання: а «хто ж тоді стане наступним Президентом?», то результати явно відрізняються. Тут лідером є Порошенко (22%). У перемогу Тимошенко вірять 20%, Зеленського – 18%. Однак тут теж позитивну динаміку показують Тимошенко та Зеленський, натомість Порошенко дещо втрачає.

Дані цифри показують рівень віри українців в те, хто попри різні обіцянки реально може стати Президентом і тут виборці керуються вірою в те, що кандидат може принести зміни в країні. В цьому світлі Зеленському вірять менше, оскільки визначальним в цьому рядку є досвід. Українці поки не готові довіряти тим, хто поза системи і не має напрацьованого досвіду в політиці. Таким чином українці можуть змінити думку навіть в кабінках для голосування, що додає виборам непередбаченості. Зараз лідерство Зеленського виглядає як прикол, протестне шоу, натомість коли мова йде про долю країни, та її майбутнє, українці можуть поставити на політика з досвідом і тут може бути будь-хто зі старожилів.

Однак новому Президенту зарано відкривати шампанське. Його очікує тест на парламентських виборах. Чи зможе він отримати парламент як партнера або опозицію залежить саме від голосування в жовтні. Опозиційний парламент означатиме високий рівень недовіри Президенту та його неспроможності діяти і впроваджувати політику, яку він обіцяв виборцям. Це за собою тягне недовіру парламенту та можливість реальної реанімації імпічменту. Все це затягнеться в довгу політичну кризу.

Тарас Семенюк

 

Print Friendly, PDF & Email