Під час візиту президента України Володимира Зеленського до Великобританії він підписав із головою британського уряду Ріші Сунаком "Лондонську декларацію".

Як вказано у документі, Великобританія вже надала Україні майже 4 млрд фунтів стерлінгів військової, гуманітарної та економічної підтримки. З них 2,3 мільярда – військової, що за обсягами поступається лише США.

Британська сторона зобов’язується продовжувати цю підтримку, допомагати відновлювати українську енергосистему та іншу цивільну інфраструктуру. Також Великобританія зобов’язується продовжувати санкції проти Росії, включно з використанням заморожених російських активів на користь України.

Великобританія також наголошує, що допоможе в довгостроковій розбудові ЗСУ. Напередодні саміту НАТО у Вільнюсі Лондон обіцяє працювати над "поглибленням оперативної сумісності України з НАТО і прискоренням переходу України на стандарти НАТО".

У Декларації Великобританія наголошує на підтримці "формули миру", котру раніше запропонував Зеленський, і готова відігравати провідну роль для її втілення.

Також у документі анонсовано проведення 21-22 червня в Лондоні Конференції з відновлення України.

"Ми впевнені, що разом з нашими союзниками і партнерами ми переможемо незаконне і неспровоковане вторгнення Росії і побудуємо сильну Україну, де пануватимуть мир і процвітання", – підсумовується в "Лондонській декларації".

Print Friendly, PDF & Email