Україна гарантує російським військовим, які здалися в полон, цивілізоване поводження, таємницю обставин здачі в полон і можливість не повертатися до Росії. Про це заявив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні у суботу, 24 вересня.

Так, за словами Зеленського, Україна гарантує кожному російському солдатові, який здасться в полон, три речі:

  1. з вами поводитимуться цивілізовано, відповідно до всіх конвенцій;
  2. ніхто не дізнається про обставини того, як ви здалися в полон, ніхто в Росії не дізнається, що ваша здача в полон була добровільною;
    якщо ви боятиметеся повертатися до Росії і самі не захочете обміну, ми знайдемо спосіб забезпечити це.
  3. Звертаючись до росіян російською мовою, Зеленський наголосив, що російських командирів не хвилює життя громадян, їм просто потрібно заповнити "порожні місця" після вбитих, поранених, полонених російських солдатів або тих, які втекли. І ці місця можуть бути заповнені "хоч молодими айтішниками, які взагалі не служили, хоч пенсіонерами, які служили хіба що у радянській армії".

"Тому зараз ключовий момент для вас усіх, час, коли вирішується, чи закінчиться ваше життя. Не взяти повістку краще, ніж загинути на чужій землі військовим злочинцем. Втекти від злочинної мобілізації краще, ніж бути покаліченим і потім ще відповідати перед судом за участь в агресивній війні. Здатися в український полон краще, ніж загинути під ударами нашої зброї, під абсолютно справедливими нашими ударами, бо Україна у цій війні захищається", - наголосив президент.

Він знову заявив, що Україна звільнить усю свою країну, особливо наголосивши, що це стосується також Криму.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Print Friendly, PDF & Email