Росія довго брехала про свою непричетність до злочину, проте терористів вдалося викрити, наголосив президент.
Вирок росіянам у справі MH17 став основою для засудження винних найвищого рівня. Про це у четвер, 17 листопада, заявив президент України Володимир Зеленський.

За словами глави держави, у Нідерландах було ухвалено важливе рішення - вирок убивцям, які знищили малайзійський Boeing у небі над Донбасом у 2014 році. При цьому троє людей отримали довічний термін.

"І обов'язково настане день, коли вони почнуть відбувати цю кару", - вважає Зеленський.

Він також зазначив, що справа про рейс MH17 - це не просто про трьох убивць.

"Росія багато брехала про цю катастрофу, але все одно ключові факти були встановлені. Наразі засуджено виконавців та забезпечено основу, щоб засудити винних і вищого рівня. Тих, хто несе повну особисту відповідальність за злочин агресії проти України - початковий злочин, який породив усе інші, вчинені РФ із 2014 року", - сказав Зеленський.

За словами президента, це те, без чого справді неможливо убезпечити світ від повторення таких воєн.

"Коли всі вбивці та кати будуть засуджені, коли їхні командири та політичний "дах" отримають справедливі вироки, коли Росія відшкодує всі збитки, заподіяні російською агресією, - це буде дуже міцний фундамент довготривалого світу. Ми маємо всі можливості, щоб це забезпечити. Кожне російський військовий злочин, кожен їхній терористичний удар отримає свою юридичну відповідь. Сьогоднішнє рішення в Гаазі це доводить", - наголосив Зеленський.

 

Print Friendly, PDF & Email