Президент привітав продовження зернової ініціативи та заявив, що українське продовольство вже змогло вплинути на світову динаміку цін на продукти.
Завдяки продовженню ще на 120 днів Чорноморської "зернової ініціативи" у світі врятовано десятки мільйонів людей від голоду. Про це у четвер, 17 листопада, заявив президент України Володимир Зеленський.

"Продовжено нашу зернову експортну ініціативу, незважаючи на всі складнощі, незважаючи на різні маніпуляції Росії. Будемо і надалі експортувати агропродукцію через наші чорноморські порти. Це дуже конкретна річ. Те, завдяки чому світ бачить значення України", - сказав Зеленський.

За його словами, з 1 серпня з портів великої Одеси вийшли вже понад 450 суден із загальним обсягом продовольства в 11 млн. тонн. продукції.

"Географія дуже широка: Марокко, Алжир, Лівія, Туніс, Єгипет, Судан, Ефіопія, Сомалі, Кенія, Ємен, Ліван, Бангладеш, Китай, Індія, Індонезія, Туреччина, а також країни Європейського Союзу. Десятки мільйонів людей насамперед у країнах Африки, врятовані від голоду, зокрема, в рамках постачання продовольчої програми ООН із наших портів", - наголосив Зеленський.

Він зазначив, що вдалося зменшити напругу на глобальному продовольчому ринку.

"А це означає, що ціни на їжу суттєво менші, ніж могли б бути без нашого продовольчого експорту", - додав Зеленський.

Президент подякував усім партнерам, які доклали зусиль для досягнення цього результату, зокрема Організації Об'єднаних Націй та особисто Генерального секретаря Антоніу Гутерріша, а також Туреччини та особисто Президента Реджепа Ердогана.

Глава держави також повідомив, що низка країн заявила про бажання приєднатися до ініціативи.

Print Friendly, PDF & Email