Компанія «Газпром» завершила спорудження морської ділянки газопроводу «Турецький потік». Президенти Росії і Туреччини Володимир Путін і Реджеп Тайіп Ердоган брали участь в церемонії закінчення даного етапу в режимі відеоконференції, передає ТАСС.

Урочиста частина церемонії відбулася в конгрес-центрі «Люфті Кірдар». У російську делегацію входили міністр закордонних справ Сергій Лавров, помічник глави держави Юрій Ушаков, прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков і міністр енергетики Олександр Новак.

В ході церемонії міністр енергетики Туреччини Берат Албайрак представив доповідь стосовно «Турецького потоку», після чого на сцену піднялися Ердоган і Путін. Президент Росії подякував своєму турецькому колезі після чого лідери по відеомосту зв’язалися з місцем головних подій, де  в прямому ефірі було проведено зварювання останньої труби. Путін і Ердоган дали команду на спуск труби в воду. Після чого труба з завершальним стиком спущена в акваторію Чорного моря з судна Pioneering Spirit.

Після завершення церемонії Путін та Ердоган вирушили на двосторонні переговори.

Будівництво морської ділянки газопроводу було розпочато в травні 2017 року. Трубопровід протяжністю 930 км проходить по дну Чорного моря до узбережжя Туреччини. Далі буде прокладена сухопутна транзитна частина до кордону Туреччини з суміжними країнами протяжністю 180 км.

Print Friendly, PDF & Email