Дональд Трамп повідомив, що президент Фінляндії Саулі Нііністьо розповів йому, що люди в Фінляндії проводять багато часу, розчищаючи лісові хащі граблями. Однак сам президент Фінляндії стверджує, що не пам’ятає такої розмови, передає ВВС.

Штат Каліфорнія все ще потерпає від лісових пожеж, які вважають найбільшими в історії Каліфорнії. Президент Дональд Трамп прибув туди в суботу і у своєму виступі повторив попередню заяву про те, що головна причина пожеж — погане управління лісовими угіддями.

«Подивіться на інші країни, вони це роблять інакше», — сказав президент США. Він розповів, як під час зустрічі з президентом Фінляндії, той сказав йому, що Фінляндія – це лісова країна, однак в них немає проблем, оскільки місцеві жителі багато часу проводять з граблями, розчищаючи ліси.

Але сам президент Фінляндії в інтерв’ю газеті Ilta-Sanomat сказав, що під час його розмови з Трампом питання про граблі не піднімалося. «Я сказав йому, що Фінляндія вкрита лісами, і що у нас є хороша система моніторингу [лісів]», – сказав Нііністьо.

Після заяви Трампа жителі Фінляндії стали розміщувати в соціальних мережах комічні фотографії того, як вони нібито розчищають місцевий ліс.

Від лісових пожеж на півдні Сполучених Штатів вже загинуло більше 70 осіб, близько 1000 вважаються зниклими безвісти. Найбільше постраждало місто Парадайз, яке згоріло майже повністю. Рятувальники доповідають, що вгамувати пожежу вдасться в кращому випадку до початку грудня. 

Print Friendly, PDF & Email