«Кілька мільйонів українців, які так чи так знаходяться за кордоном і працюють там, недоплачують (якби вони тут працювали) до 100 мільярдів гривень податків у Пенсійний Фонд, у Державний бюджет України», – заявив в ефірі програми «Київ LIVE» телеканалу «Київ», Віктор Медвідь, економічний експерт.

«Відповідно складається не дуже гарна ситуація з утриманням нашої соціальної сфери, оскільки наші пенсіонери, як відомо, отримують із Пенсійного фонду не ті кошти, які вони вкладали колись, а ті, які сплачує працездатне населення сьогодні», – сказав він.

«Саме тому це [заробітчанство] є негативним фактором для державної системи в цілому. І дуже важливо на даний момент зупинити процес міграції, але не адміністративним шляхом, а економічними факторами, створюючи умови, перш за все, для працевлаштування з більш високою заробітною платою, ніж в найближчих країнах Європи, куди найчастіше їздять українці», – зауважив Віктор Медвідь.

Також експерт вважає, що необхідно створити умови для розвитку малого та середнього бізнесу, аби ті люди, котрі сьогодні заробили гроші в Європі і мають бажання створити бізнес вже в Україні, мали таку можливість.

Print Friendly, PDF & Email