Такої кризи політикуму в нас не спостерігали ніколи. Майже на всіх виборах були два лідери, до того ж із хорошими відсотками підтримки — приблизно 25 у першому турі. Зараз лідер має не більше 10 процентів, то як це назвати? — каже соціологиня, 66-річна Ірина Бекешкіна, виданню «Тиждень.юа».

«Коли серед політиків немає явних лідерів, тоді зростає популізм (політика, що звертається до надій, страхів, незадоволення життям і ґрунтується на протиставленні інтересів населення й еліти). Він особливо небезпечний у бідних країнах», — продовжує Ірина Бекеш­кіна.

«Раніше Україна чітко ділилася на дві час­тини. Грубо кажучи, за геополітичним вектором — орієнтація на Захід чи Росію. Зараз це частково зберігається щодо деяких кандидатів. Водночас Порошенко й Тимошенко мають певну підтримку і на заході, і на сході. А чим же вони відрізняються? Відносна більшість найбідніших, кому доводиться економити на харчуванні, готові проголосувати за Тимошенко. І навпаки, більшість порівняно благополучних — за Порошенка. Стосовно Петра Олексійовича вирішальне значення матиме ситуація в суспільстві. Якщо вирішуватимуться важливі для громадян питання, люди подумають — хай уже буде, аби не гірше. Інакше він програє», — розповіла експертка.

Print Friendly, PDF & Email