Укренерго заявляє про необхідність введення надзвичайного стану в енергетиці, який передбачатиме роботу всієї енергосистеми на мінімальному рівні завантаження теплової генерації. Про це під час засідання Антикризового енергетичного штабу заявив в. о. голови компанії-оператора об’єднаної енергосистеми «Укренерго» Всеволод Ковальчук.
«При повній відсутності постачання антрациту у нас спільного запасу 842 тисячі тонн вистачить на 40 днів… за умови введення надзвичайного стану і роботи всіх цих станцій при мінімальному складі обладнання», — сказав Ковальчук, додавши, що для різних станцій цей період складатиме від 14 до 100 днів.
Після того, як будуть зроблені всі запаси антрациту, доведеться вдатися до відключень електроенергії для споживачів за спеціально розробленим графіком — себто сумнозвісних «віялових відключень».
Станом на ранок 17 березня загальні запаси антрациту становлять усього 842 тисяч тонн, при середньодобовому споживанні близько 30 тисяч тонн.
«Якщо найближчими днями не будуть відновлене постачання, то необхідним і критичним є введення надзвичайного стану в енергетиці… Якщо це положення буде введено в режимі мінімального допустимого за технічним обмеженням обладнання на ТЕС, ми зможемо скоротити споживання вугілля антрацитної групи до 20 тисяч тонн на добу», — заявив Ковальчук.

Print Friendly, PDF & Email