Кожна цивілізована країна захищає права власності своїх громадян. Незважаючи на це, випадки незаконного заволодіння чужим майном, на жаль, трапляються досить часто. Шахраї винаходять різноманітні способи заволодіння нерухомістю. Одним з найбільш дієвих засобів є заміна даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Сумна статистика і можливості захисту

Щоб бути впевненим, що на ваше нерухоме майно ніхто не спокусився, необхідно регулярно перевіряти реєстр нерухомості на предмет заміни даних. На превеликий жаль, останнім часом тільки у Києві щомісяця правоохоронні органи фіксують десятки випадків шахрайських дій відносно нерухомості мешканців столиці.

реєстр нерухомості

Нещодавно кіберполіції вдалося затримати чималу групу досвідчених хакерів, які впродовж невеликого проміжку часу заволоділи злочинним способом чужою власністю, вартість якої обчислюється сотнями мільйонів гривень. Трапляються випадки, коли в злочинне угруповання входять державні реєстратори.

Щоб запобігти втраті свого майна, потрібно бути завжди готовим його захистити, бути в курсі всіх дій, що відбуваються з вашою нерухомістю. Періодична перевірка даних Держреєстру допоможе своєчасно зреагувати на шахрайські дії, звернутися по допомогу до правоохоронних органів. Також можливо підключення послуги інформування відносно дій з вашим будинком чи іншою нерухомістю за допомогою СМС.

Яким способом можливо перевірити дані в Державному реєстрі

Для перевірки даних треба стати власником електронного цифрового підпису, також можливо скористатись BankID (спосіб верифікації особистості через певні банки, які надають таку послугу). Далі необхідне виконання таких дій:

  • Зайти на сайт Міністерства юстиції, вибрати зі списку Державний реєстр нерухомого майна.
  • Увійти в систему служби за допомогою електронного підпису.
  • Зайти в особистий кабінет, в якому доступні користувацькі сервіси. В кабінеті можливо отримати виписку з реєстру, а також подати заяву про заборону будь-яких дій щодо своєї нерухомості. Тут також можна замовити СМС-інформування про дії з нерухомістю. Ці послуги є платними і їх можливо сплатити онлайн.
  • Після оплати документ завантажити в особистий кабінет.

Такі дії унеможливлять вчинення шахрайства з вашою нерухомістю. Якщо вам прийде повідомлення, що щодо вашої власності вчиняються якісь дії, необхідно негайно звернутися до правоохоронних органів.

Print Friendly, PDF & Email