Україна, як і у 2014 році стає темою для обговорення ведучих світовими ЗМІ. Натомість, на відміну від матеріалів трирічної давнини не в оптимістичному та героїчному контексті, а навпаки – тональність публікацій стає все більш критичною.

Так, один з найстаріших журналів світу National Geographic розмістив на своїх сторінках публікацію що стосується темі екологічної катастрофи на заході країни, що спричинена незаконним видобуванням бурштину, та криміналізацією західноукраїнського регіону через війну та спричинений корупцією правовий хаос.

«Захід України. Люди збожеволіли. Вибухи гранат, кульові поранення, автомати в продажу», — так провідне видання описує ситуацію що склалася у західній Україні. «У районах видобутку бурштину збройні банди, в буквальному сенсі цього слова, борються за прибутковий бізнес. Підкуп урядових чиновників — повсякденне явище».

Один з героїв статті описує ситуацію у регіоні видобутку бурштину таким чином: «У нас відкрита війна на Сході країни. І таємна війна тут, на Заході». Інший герой – місцевий лікар розповідає, що йому доводиться лікувати рани від вибухів гранат, кульових і ножових поранень. «Там, де намивають бурштин, автомат Калашнікова можна купити за 750 доларів, а ручну гранату за 150 доларів», — доповідає National Geographic.

Фото, що супроводжують публікацію повідомляють про промислові масштаби екологічної катастрофи. Причини ситуації, на думку авторів полягають передусім у корупції, оскільки ніхто з українських можновладців не зацікавлений у легалізації цього бізнесу – занадто великі доходи приносить «кришування «нелегального сектору. Інший з чинників – бідність. За даними видання, річний дохід в Україні — 2100 доларів на людину, 1кг бурштину коштує 3000 доларів. Отже, при таких умовах зупинити екологічну катастрофу фактично неможливо.

Print Friendly, PDF & Email