Західні політики розробляють екстрені плани на випадок, якщо глава правлячого режиму РФ Володимир Путін нанесе ядерний удар по території України. Про це повідомляє Financial Times у неділю, 25 вересня.

Видання наводить слова радника президента США з національної безпеки Джейка Саллівана про те, що Кремля попереджено безпосередньо: будь-яке застосування ядерної зброї матиме "катастрофічні наслідки" для Росії. Зокрема, США разом із союзниками " дадуть рішучу відповідь" на подібний крок РФ.

Один із високопоставлених американських чиновників зазначив у коментарі виданню, що якщо президент РФ думає, що "ядерна загроза залякає Україну, змусивши її капітулювати або відмовитися від 20 відсотків своєї території, або залякає її союзників, щоб вони не допомагали Україні, то він сильно помиляється".

Інші західні чиновники зазначили: ядерний удар по Україні навряд чи призведе до рівноцінної відплати: вони викличуть військові дії у відповідь західних держав з метою покарати Росію.

Декілька офіційних осіб заявили, що якщо Путін і вдасться до ядерної зброї, то найбільш вірогідним сценарієм може бути використання тільки тактичної ядерної зброї. Вона призначена для використання на полі бою.

Військові експерти вважають, що Путін погрожує застосувати ядерну зброю для того, щоб отримати поступки. Вони також зазначають, що погана координація армії РФ від початку вторгнення в Україну передбачає: ядерні удари навряд чи змінять результат бойових дій.Захід розробляє плани на випадок ядерного удару РФ - ЗМІ

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Print Friendly, PDF & Email