Заступник Генсека ООН з політичних питань Розмарі Дікарло заявила, що електроенергія, яку виробляє Запорізька АЕС, належить Україні.

лектростанцію не можна відрізати від української електромережі. Про це вона сказала на засіданні Ради Безпеки ООН у вівторок, 23 серпня, повідомляє Укрінформ.

Дікарло нагадала, що Генсек ООН нещодавно провів телефонну розмову з міністром оборони РФ Сергієм Шойгу, з яким обговорив необхідність допущення Росією місії МАГАТЕ на станцію для оцінки збитків, завданих їй воєнними діями, та вжиття заходів безпеки. Вона також нагадала, що така місія може бути організована з Києва, який має для цього всі можливості.

Заступник генсека наголосила, що станція не може використовуватись як частина воєнних дій.

«Ми можемо зіткнутися з катастрофою, якщо воєнні дії біля ЗАЕС триватимуть», — сказала вона.

Дікарло зазначила, що ядерний інцидент може стати катастрофічним не лише для України, а й для всього регіону та за його межами.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський повідомив, що російські окупанти намагалися від’єднати Запорізьку АЕС від енергосистеми України, але спроби були безуспішними.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email