26 травня 2021 року відбулася ще одна значна подія у сфері лобізму та GR: президент Міжнародної асоціації професіоналів у сфері відносин із владою (IGAPA) Катерина Одарченко успішно провела V Міжнародний GR Форум у Стамбулі.

Відома українська політтехнологиня, засновниця Інституту Демократії та Розвитку Катерина Одарченко регулярно в межах роботи IGAPA організовує GR Форуми. Зокрема, ІІІ Міжнародний форум GR відбувся у Києві в 2017 році, а IV Mіжнародний форум GR — у Брюсселі (Бельгія) в 2018 році. Це підтверджує глобальний характер щорічного форуму та міцну міжнародну позицію головного організатора Форуму.

Головні організатори V Міжнародного GR Форуму у Стамбулі: Українська асоціація професіоналів у сфері GR та лобізму, Міжнародна асоціація професіоналів у сфері відносин із владою , європейська консалтингова агенція «SIC-Group», Інститут Демократії та Розвитку “PolitA”. Цікаво, що це вже далеко не перший захід, який організовують всеукраїнські та міжнародні організації. Варто згадати лише Міжнародний онлайн-форум з політичного менеджменту, який пройшов 2 лютого 2021 року, організований спільно з казахською «Асоціацією зі зв’язків з бізнесом, суспільством і державою», яка займає провідну позицію в сфері GR Казахстану. Серед спікерів — казахський політтхенолог (компанія “Personal Project”) Аяжан Утеуова, британський політик Натан Гілл, нігерійський політичний та економічний консультант Олудаміларе Адесола, діджитал-професіонал у сфері GR Патрік Гелен та багато інших.

Аяжан Утеуова — спікер Міжнародного онлайн-форуму з політичного менеджменту (2 лютого 2021 р.) та V Міжнародного GR-Форуму у Стамбулі (26 травня 2021 р.)

Відзначимо, що GR Форум — Міжнародна конференція, що успішно та якісно пройшла в гібридному режимі в складний час пандемії COVID-19. Це перший форум глобального масштабу, який був проведений в офлайн-режимі у Стамбулі. Високий рівень організації Форуму є заслугою, перш за все, роботи МАУ як головного транспортного партнера GR Форуму. 

Особливу увагу слід звернути увагу на панель “Україно-турецькі відносини”, вдало проведену в межах GR Форуму. Серед спікерів — депутатка ВРУ IX скликання Галина Янченко, та СЕО “Міжнародних авіаліній України” Євгеній Дихне. Галина Янченко розкрила тему інвестиційних можливостей в Україні (на прикладі проекту “Ukraine Invest” та роботи Парламентської спеціальної комісії з питань захисту прав інвесторів та законодавчі зміни).

Євгеній Дихне, СЕО «Міжнародних авіаліній України», розкрив особливості позиції бізнесу та неурядових структур щодо діалогу з урядом. Необхідно акцентувати увагу на глибокому розумінні паном Дихне побудови діалогу між неурядовими структурами та представниками публічної влади.

Переглянути виступ за посиланням: https://youtu.be/cYoBcsVeBlc 

«В Україні є величезна проблема із інститутом відповідальності. Більшість державних менеджерів, які не є вихідцями із бізнесу, тобто ті, хто прийшли до державного управління останнім часом, не готові брати відповідальність за свої рішення. Вони розуміють, що через заскорузлість законодавства у сфері державного управління, зокрема, на державних підприємствах, до них з часом можуть бути запитання. Особливо, якщо зміниться влада, а отже і бачення та стратегія у певному секторі економіки» — зазначив він.

Це вкотре підтверджує професійний підхід СЕО МАУ до забезпечення  діалогу з усіма стейкхолдерами.

Саме такий підхід керівника, а отже і бренду МАУ забезпечує системну підтримку профільного заходу, GR Форуму. Цього року МАУ стала головним транспортним партнером події Міжнародного рівня, яка проходила у Стамбулі.

Євгеній Дихне — СЕО “Міжнародних Авіаліній України”

 В Україні GR допоможе доповнити традиційні для демократії системи територіального та партійного будівництва. Поки не пізно, українській владі варто узаконити і реалізувати GR-практики, так як без них держава вже багато втратила: процвітає корупція, знижується якість трудових кадрів”.

Тім Шеллберг, засновник і президент «Gordon Thomas Honeywell Governmental Affairs», всесвітньо відомої фірми з питань відносин з владою та розвитку державного бізнесу, був одним з головних спікерів на Форумі. Пан Шеллберг використав понад 25 років професійного досвіду, світових контактів та знань глобальних державних установ для активного керівництва законодавчими проектами у понад 30 країнах та в США. Пан Шеллберг пояснив важливість та секрети GR та інструментів лобіювання в США. Президент «Gordon Thomas Honeywell Governmental Affairs» зізнався: «Найпотужнішим інструментом американського лобіювання є, очевидно, відносини. Відносини перейшли до відносин з владою». Іншими словами, відносини з урядом — це незалежний сектор міжнародної політики. Глобальна співпраця між політиками та представниками неурядових організацій залежить від відносин з владою — практикування GR інструментів, методик та практик реалізації діалогу між державним апаратом та неурядовими структурами.

Тім Шеллберг — директор «Gordon Thomas Honeywell Governmental Affairs» 

Цьогорічний GR Форум відрізняється великою кількістю як самих організаторів Міжнародного професійного заходу, так і цілої низки партнерів події. 

V Міжнародний GR Форум підтримали впливові українські та європейські інформаційні видання, серед яких: “NordPresse”, “Lenta UA”, “Business Woman”, “КиевВласть”, “Ліга.net”, “Delo.ua”, “Час перших”,  “СтопКор”, “Громадське радіо”, “АЛЛАТРА ТВ”, “Капитал”, “Grushevskogo.5” та багато інших.

Зазначимо, що поміж українських та міжнародних партнерів GR Фoруму відзначилися: Українська торгово-промислова палата, Міжнародна асоція українських та турецьких бізнесменів (TUID), Український інститут майбутнього, Українська асоціація платіжних систем, Київська школа державного управління імені Сергія Нижнього, “ArtRamus” — амбасадор міжнародного руху “White Ribbon”.

Print Friendly, PDF & Email