Керівник відділу розслідування турецького видання Daily Sabah розповів, якими були останні слова вбитого Джамала Хашоггі згідно з аудіозаписом, який є у розпорядженні поліції. «Я задихаюся…Зніміть пакет з моєї голови. В мене клаустрофобія», – чутно на записі з саудівського консульства. 

Як повідомив Al Jazeera Назіф Караман, саудівський журналіст помер від удушення з пластиковим пакетом на голові. Вбивство Хашоггі, згідно з записом, тривало близько семи хвилин.

У суботу президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що запис з місця вбивства було поширено серед урядів Саудівської Аравії, Сполучених Штатів, Франції, Германії та Великобританії. За словами Ердогана вбивця знаходиться серед 15 осіб, які прибули в Стумбул за кілька годин до подій у будівлі консульства. 

Журналіст Daily Sabah повідомив, що після вбивства тіло Хашоггі було розчленовано у приміщенні консульства під керівництвом Салаха аль-Тубаиги, голови наукової ради Саудівської Аравії з криміналістики.  Караман також сказав, що турецька поліція припиняє пошуки тіла, однак слідство продовжуватиметься. 

У резиденції консула Саудівської Аравії були знайдені сліди кислоти. Туречина вважає, що після вбивства тіло журналіста розчинили в кислоті. Назіф Караман заявив, що його газета невдовзі опублікує фото інструментів, які використовувалися саудівською групою. Крім того буде оприлюднено записи останніх хвилин життя Джамала Хашоггі. 

Джамал Хашоггі зник 2 жовтня у будівлі консульства Суадівської Аравії. Поліція вважає, що його було задушено одразу після входу в консульство. Туреччина вимагає від Ер-Ріяду передати для допиту 18 підозрюваних. Королівство у свою чергу заявляло, що вбивство не було санкціоновано владою і сталося помилково. 

Print Friendly, PDF & Email