З початку реалізації проекту Північний потік-2 у 2017 році, європейські партнери «Газпрому», компанії Wintershall, OMV, Shell, Engie і Uniper віддали на будівництво газопроводу більш ніж 2 млрд євро.

За словами голови правління Wintershall Маріо Мерена, у 2017 році європейські фірми перерахували на рахунок дочірньої компанії «Газпрому» Nord Stream 2 AG суму рівну 1,6 млрд євро – по 324 мільйона євро кожна, а цього року європейці перевели уже 404 млн євро.

«Газпром» як єдиний акціонер фірми Nord Stream 2 AG на проект Північного потоку-2 віддасть 4,75 млрд євро, а його партнери з Європи-Shell, OMV, Engie, Uniper і Wintershall поручилися сумарно профінансувати газопровід на решту 50% (по 950 млн євро кожен). 70% інвестицій покриються за рахунок залучення проектного фінансування. Загальна вартість проекту дорівнює 9,5 млрд євро.

Проект Північний потік-2 передбачає будівництво двох ниток газопроводу в обхід України сумарною потужністю 55 млрд кубів газу на рік, які простягнуться від берегів Росії через Балтійське море до Німеччини. Новий трубопровід пройде поряд з існуючим Північним потоком.

Ряд європейських країн виступили проти будівництва другого трубопроводу, недавно Литва назвала «Північний потік-2» загрозою для ЄС, Данія також стала на бік України. А у США знайшли альтернативу новому газопроводу.

Print Friendly, PDF & Email