Політолог, експерт Інституту прав людини Михайло Чаплига навів аргумент на користь того, що нардеп-утікач Олександр Онищенко оприлюднив компромат на Петра Порошенка у співпраці з міністерством юстиції і розвідкою США. Чаплига звернув увагу на те, що адвокатом Онищенка погодилася бути Марта Борщ. Вона стала відома як обвинувач у справі Петра Лазаренка. Також Борщ висувала свою кандидатуру на посаду аудитора НАБУ, проте потім відкликала її.

Експерт зазначив, що справа не тільки в сумі гонорару, яку міг запропонувати Онищенко: «Для людей на Заході репутація набагато дорожче грошей, тому що репутація приносить набагато більше грошей», – зазначив він в інтерв’ю інтернет-каналу UkrLife.

«Очевидно, є домовленість з міністерством юстиції США, зі спецслужбами, і Онищенко є викривачем. За законодавством США, він може піти на угоду і отримати менший термін. Щось відбувається. Він готовий публічно свідчити. Його особиста вина і покарання не настільки важливі», — зазначив політолог.

На думку Чаплиги, викриття Онищенко матимуть набагато більший ефект на Заході, ніж в Україні, де виборці вже нічому не дивуються: «У доповіді міжнародного комітету сенату повідомляється, що головною загрозою інтересам США в Україні є корупція, а не Росія чи війна. Тому компромат Онищенка може дати ефект підірваної бомби на Заході», – вважає експерт.

Нагадаємо, що нардеп Онищенко опублікував аудіозапис, на якому він веде переговори з людиною, чий голос схожий на голос Петра Порошенка. При цьому обговорюється закриття кримінальної справи про розтрату держкоштів, яку прокуратура порушила стосовно Миколи Злочевського – міністра екології в уряді Миколи Азарова. Натомість «Порошенко» повинен отримати частку в газодобувному підприємстві Злочевського. Крім того, Онищенко випустив книгу «Петро П’ятий», в якій розповідає про нові факти корупції Президента і його оточення.

Print Friendly, PDF & Email