Єврокомісія запропонувала скасувати вже з квітня щорічний перехід на літній час. Але таке рішення не буде одномоментним для країн-членів і може викликати суттєві труднощі. Перш за все, для авіакомпаній. Про це повідомляє Закон і право.

За словами Філіпа Морена, представника Міжнародної асоціації повітряного транспорту, узгодити розклад рейсів та графіки екіпажів буде надзвичайно складно, і у небі може виникнути хаос. Він наводить приклад: якщо Франція і Німеччина опиняться у різних часових поясах, то доведеться тричі переводити годинник під час польоту з Амстердама у Страсбург.

Рішення Єврокомісії ґрунтується на результатах опитувань: 84% хотіли б не переводити годинник зі стандартного - зимового часу. Серед аргументів також наводяться негативні наслідки переходу на літній час для здоров'я дітей і пенсіонерів, аграрного виробництва і безпеки дорожнього руху.

На думку євродепутатів, у разі прийняття рішення про скасування переходу на літній час, синхронізація усіх сфер діяльності буде можлива не раніше 2021 року.

Print Friendly, PDF & Email