Окружний адміністративний суд міста Києва визнав протиправною та нечинною постанову Кабінету Міністрів України №315 від 27.04.2016, якою, в тому числі, визначався порядок формування ціни на природний газ для потреб населення.

Суд ухвалив таке рішення у зв’язку з порушенням Урядом порядку прийняття оскаржуваної постанови в частині її погодження з Секретаріатом Енергетичного Співтовариства та ДРС, оприлюднення проекту постанови та інше, що загалом призвело до усунення від участі у прийнятті оскаржуваного рішення значного кола заінтересованих осіб. Вказані порушення були визнані судом суттєвими та такими, що свідчать про недотримання при прийнятті даної постанови вимог нормативних актів, що мають вищу юридичну силу. Про це повідомляє телеграм-канал Блог юриста. 

Розраховувати, що відповідач і/або треті сторони на його боці (Укргазвидобування, Нафтогаз) не подадуть апеляційну скаргу – не треба, але якщо суди наступних інстанцій залишать сьогоднішнє рішення в силі, це слугуватиме підставою для перерахунку всіх платежів, здійснених українцями в період дії спірної ціни на газ, за ​​сам газ і за послуги ЖКП, в собівартість яких включена вартість природного газу.

Читайте також: Україна планує подати позов проти "Газпрому" 

Print Friendly, PDF & Email