Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто розкритикував проект закону про мову, що був поданий на розгляд до Верховної Ради. В інтерв’ю газеті «Комерсант» міністр застережив, що ЄС належним чином реагуватиме у випадку ухвалення цього закону.

«Ми чули, що цей закон, можливо, не буде прийнятий. І ми сподіваємося на це. Якщо ж будь-які було поправки й зміни погіршать життя меншин, в тому числі угорського, то ми, звичайно, піднімемо це питання на рівні ЄС », — підкреслив глава угорського МЗС. Петер Сийярто зазначив, що спроба Києва ввести обмеження на використання мов меншин виходить «далеко за межі України».

Нагадаємо, що до Верховної Ради України внесено законопроект «Про державну мову», який передбачає виняткове використання української мови практично в усіх сферах життя.Згідно із запропонованими нормами, українська мова повинна стати обов’язковим для всіх органів державної влади й місцевого самоврядування, в дошкільних, шкільних, позашкільних і вищих навчальних закладах. Крім того, пропонується, щоб державна мова використовувався на всіх культурно-масових заходах, у сфері обслуговування, була мовою ЗМІ й друкарства. Українська мова прирівнюється до державних символів – герба та державного прапора, а тому вводяться адміністративна та кримінальна відповідальність за «знущання» над українською мовою. В проекті закону також передбачається створення інституту «мовних інспекторів».

Проект закону «Про державну мову» викликав бурхливу дискусію в українському суспільстві та в соціальних мережах, а жарти щодо майбутньої посади «мовного інспектора» вже не першій день гуляють просторами інтернету.

Print Friendly, PDF & Email