Єврокомісія закликала Польщу, Угорщину та Словаччину до конструктивних рішень після того, як країни в односторонньому порядку заявили, що продовжать ембарго на імпорт зерна з України, попри рішення ЄС про припинення дії заборони. Про це у неділю, 17 вересня, повідомляє агентство Reuters, посилаючись на речницю Єврокомісії.

"Ми знаємо про заяви деяких країн-членів щодо односторонніх заходів. Зараз важливо, щоб усі країни працювали в дусі компромісу та конструктивно взаємодіяли", - йдеться у заяві.

Вона додала, що зустріч із представниками країн ЄС у понеділок 18 вересня надасть можливість обговорити питання обмежень на імпорт українського зерна.

Зазначимо, 15 вересня Європейська комісія відмовилася продовжувати дію тимчасової заборони на імпорт українських пшениці, кукурудзи, насіння соняшнику та ріпаку до п'яти сусідніх з Україною країн ЄС. Водночас Україна погодилася протягом 30 днів запровадити певні правові заходи щоб уникнути різких стрибків експорту зерна.

Попри це рішення, Польща, Угорщина та Словаччина оголосили про запровадження односторонніх обмежень на імпорт українського зерна.

Print Friendly, PDF & Email