Європейський глава переговорного процесу по Брексіт Мішель Барнье підняв питання стосовно подовження перехідного періоду Брексіт до 2022 року, повідомляє The Guardian. Це рішення може не тільки коштувати Британії мільярдів фунтів але й зірвати підписання угоди про вихід. 

Ідея про подовження терміну була озвучена Барнье у ході спеціальної зустрічі з послами 27 країн-членів ЄС. Його пропозиція дозволить витратити ще два роки на переговори стосовно торгових відносин, однак це також означає, що Великобританія продовжить платити свій внесок в бюджет Євросоюзу без права голосу впродовж шести років після проведення референдуму в 2016 році.

Станом на сьогодні сторони вже узгодили перехідний період тривалістю в 21 місяць з єдиноразовою можливістю подовження за спільною згодою. Однак зміни в угоду все ще можуть бути внесені. 

Тереза Мей, не бажаючи довгий час виплачувати кошти в європейський бюджет і не мати при цьому права голосу в установах ЄС, раніше заявляла, що Великобританії буде достатньо лише кількох додаткових місяців. Однак ЄС все ще чекає на офіційну пропозицію. 

Зараз переговорний процес зайшов у фінальну і від цього ще більш критичну фазу. Спеціальний саміт, на якому сторони планують ухвалити угоду призначено на 25 листопада. 

Нагадаємо, що лише 16 листопада у Британії було призначено нового міністра по питанням Брексіту. Ним став молодший міністр з питань охорони здоров'я Стівен Барклай. Його попередник Домінік Рааб пішов у відставку через відмову підтримати угоду з виходу, яку ухвалив Кабінет.

Print Friendly, PDF & Email