Європейському союзу поки не вдалося знайти країну, яка погодилася б стати юрисдикцією для реєстрації спеціальної компанії, необхідної для розрахунків з Іраном в обхід американських санкцій, повідомляє ТАСС з посиланням на Financial Times.

«Ніхто з урядів країн ЄС не хоче переходити дорогу США, розміщуючи у себе SPV», — сказав газеті один з європейських чиновників. Країни-члени ЄС побоюються, що США можуть вжити проти них політичні заходи або навіть ввести санкції, сказав інший дипломат.

Однак саме створення такої SPV мало стати ключовим кроком ЄС до збереження можливості вести експортно-імпортні операції з Іраном після відновлення з 4 листопада санкцій Білого дому проти країни.

Проте Іран все ще розраховує, що зможе вести торгівлю нафтою. Зокрема, Тегеран розраховує експортувати в Китай та інші країни мінімум 1 млн барелів нафти на добу. Це значно менше досанкціонних 2,8 млн барелів на добу, проте підтримає валютні доходи країни на мінімально достатньому рівні.

Нагадаємо, що після виходу з ядерної угоди з Іраном Вашингтон оголосив про відновлення існуючих до підписання угоди американських санкцій проти Ірану в фінансово-економічній сфері.  Зокрема, санкції передбачають заходи стосовно компаній третіх країн, які ведуть бізнес з іранськими партнерами. До 5 листопада всі компанії, щоб уникнути санкцій, повинні згорнути співпрацю з Іраном в області закупівлі іранської нафти.

Print Friendly, PDF & Email