Єврокомісія профінансує проекти транскордонного співробітництва з країнами Східного партнерства, які призупинені внаслідок війни РФ проти України. Про це повідомляється на сайті Єврокомісії.

«Жорстоке та невиправдане російське вторгнення в Україну зупинило багато транскордонних проектів і поставило під серйозну загрозу цілу низку програм, критично важливих для розвитку сусідніх з ЄС регіонів, а також для населення України та Молдови. Завдяки цій пропозиції ми створимо нові можливості, що дозволить продовжити багато що із цих проектів, незважаючи на несприятливі умови», — зазначила єврокомісар з регіонального розвитку та реформ Еліза Феррейра.

Передбачається, що Єврокомісія на 100% фінансуватиме транскордонні програми з Україною та Молдовою, імплементація яких є надзвичайно важливою для розвитку соціальної інфраструктури у прикордонних регіонах, включаючи підтримку шкіл, лікарень, органів соціальної опіки та установ.

Зазначається, що для проектів на території України та Молдови новий механізм фінансування застосовуватиметься ретроспективно, з 24 лютого 2022 року – дати початку повномасштабної агресії РФ.

Відповідні проекти, які ЄС мав із Білоруссю та Росією, за нинішніх умов можуть бути реалізовані лише з європейської сторони кордону.

В ЄК зазначили, що подані пропозиції стосуються 13 транскордонних проектів та двох програм транснаціонального співробітництва із залученням дев’яти країн-членів ЄС з одного боку, України та Молдови, а також Білорусі та Росії – з іншого.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email