Необхідно створити незалежну міжнародну групу з розслідування злочинів на Майдані, заявив екс-президент України Віктор Янукович на прес-конференції в МІА «Росія сьогодні» в Москві в середу, 6 лютого. 

Якби така група з розслідування була створена 5 років тому, то, «ймовірно, не було б війни в Донбасі і ситуація в Криму була б іншою», вважає Янукович. За його твердженням, в розстрілах на Майдані винні самі його організатори та «організація цієї жахливої ​​провокації була вигідна тим, хто хотів зірвати мирні угоди».

Янукович також торкнувся теми конфлікту в Донбасі, заявивши, що для його закінчення президент Петро Порошенко повинен «сісти за стіл переговорів» з проживаючими там громадянами. Президенту «війна допомагає утриматися при владі», заявив Янукович. Він також запропонував, «якщо буде ініціатива з української сторони», «переговорити» з президентом РФ Володимиром Путіним з приводу можливого обміну полоненими в Донбасі в форматі «все на всіх».

Нагадаємо, що суд засудив колишнього президента України Віктора Януковича до 13 років ув’язнення за звинуваченням у державній зраді та пособництві у плануванні, підготовці, розв’язуванні та веденні агресивної війни. 

Джерело

Print Friendly, PDF & Email