Колишнього президента України Віктора Януковича засудили до 13 років ув’язнення в справі про державну зраду. Суд визнав його винним у державній зраді та пособництві у плануванні, підготовці, розв’язуванні та веденні агресивної війни, передає Радіо Свобода.

«За сукупністю злочинів шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим визначити Януковичу Віктору Федоровичу остаточне покарання у виді 13 років позбавлення волі», – сказав суддя.

При цьому суд визнав Януковича невинуватим у пособництві в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України «у зв’язку з недоведеністю, що в діяннях обвинуваченого є склад кримінального правопорушення».

«Строк відбування покарання Януковичу Віктору Федоровичу рахувати з часу його затримання», – зачитав суддя текст ухвали.

Зазначимо, що прокуратура вимагала для колишнього президента 15 років тюрми. 

Крім того суд постановив стягнути з політика  98 561 гривню за проведення судових експертиз.

«Заходи забезпечення кримінального провадження, арешти на майно, накладені в межах даного кримінального провадження, залишити без зміни», – додав суддя.

Вирок може бути оскаржений до Київського апеляційного суду протягом 30 днів.

Нагадаємо, суд визнав, що Янукович 1 березня 2014 року на території Російської Федерації навмисне і для сприяння порушення суверенітету України, а також для легітимації російської агресії склав і направив звернення до Путіна з проханням ввести Збройні сили РФ.

Print Friendly, PDF & Email