Колишній президент України Віктор Янукович заявляє, що очікує виклику суду м. Ростова-на-Дону для участі в попередньому судовому засіданні у справі про державну зраду в Оболонському районному суді Києва в режимі відеоконференції.

"Зараз я чекаю дзвінка з ростовського суду для участі в судовому процесі в режимі відеоконференції. Так, як це було в листопаді 2016 року", - йдеться в заяві В. Януковича, оприлюдненій у вівторок вранці на сторінці в соцмережі Facebook прес-секретаря його сина Олександра Юрія Кірасира.

В. Янукович висловив переконання, що "тепер, у рамках судового процесу в Оболонському суді, я зможу особисто допитати Порошенка, Турчинова, Яценюка, Луценка, Парубія та інших організаторів державного перевороту". Він додав, що запитання для них вже готові.

Як повідомлялося, 4 травня 2017 року Оболонський райсуд Києва оголосив перерву у підготовчому засіданні у справі про державну зраду екс-президента Віктора Януковича до 18 травня до 10.00. Таке рішення суд ухвалив після часткового задоволення клопотання захисту В. Януковича про організацію відеоконференції з ним.

В. Янукович обвинувачується у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27 (йдеться про пособника як однієї з категорій співучасника злочину), ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, що призвело до загибелі людей або інших тяжких наслідків; передбачає позбавлення волі на термін від 7 до 12 років), ч. 1 ст. 111 (державна зрада, передбачає позбавлення волі на термін від 10 до 15 років), ч. 2 ст. 437 (ведення агресивної війни або агресивних воєнних дій, передбачає позбавлення волі на термін від 10 до 15 років) Кримінального кодексу України.

У той же час джерело в Оболонському райсуді сказав, що Україна не надсилала запит до Мін'юсту РФ для організації відеоконференцзв'язку в будь-якому з російських судів. Крім цього, Віктор Янукович вважає, що судді Оболонського суду, які розглядають його справу, знаходяться під тиском з боку Генпрокуратури та Адміністрації президента.

Print Friendly, PDF & Email