Ринок праці значно змінився через ситуацію, яка склалася при введенні карантину. Близько половини роботодавців у сфері малого та середнього бізнесу перевели своїх робітників на часткову або повну «віддаленку». Не торкнулися ці нововведення лише промисловости: виробництво продовжувало працювати під час локдауну, тому працівники цієї галузі не почували себе непотрібними.

У кому існує потреба, а хто більше заробляє

Так, за данними ресурсу OBYAVA.ua — https://obyava.ua/ru/rabota/priluki найбільший попит в Прилуках зараз існує на водіїв: близько 30 вакансій на цю мить. Також потрібні зварники, їх розшукують в приблизно 16 оголошеннях. З приводу прийняття на роботу операторів виробництва дано 15 оголошень, а різноробові 13. Потрібні ще спеціалісти, які збирають меблі (10 вільних робочих місць).

Активність пошукачів в залежности від їхнього розташування на території України.

Найбільш зацікавленими у пошуку місця роботи є працівники, які проживають у містах — мільйонниках. Якщо приводити приклади, то лише у Київської області пошуком роботи займаються досить активно (приблизно 4 400 відгуків).

Дніпропетровська область знаходиться на другому місці згідно з активністю людей, які шукають робоче місце (2 850 відгуків). Схожа ситуація й на Харківщині (2700 відгуків). Активними також залишаються Одещина та Запоріжжя.

Обставини на ринку праці в промисловості такі: попит збігається з пропозицією. Потреба в працівниках теж є більшою у великих містах. Київська область займає лідируючи позиції і у цьому списку також. Існує попит на швачок, зварників та операторів на виробництві.

У Чернігівщині області найбільше потрібні оператори та різнороби. У Дніпропетровському регіоні, який виділяється високим розвитком промисловости, високий відсоток оголошень роботодавців про пошук операторів і вантажників. В Сумській області перед усім потрібні водії. На Запоріжжі існує потреба у зварниках і різноробах.

Держстат повідомляє, що у жовтні 2020 року промисловість в Україні скоротила свої обсяги на 3,9%, якщо рівняти з жовтнем 2019 року. У порівнянні з вереснем 2020 року виробництво, навпаки, зросло приблизно на 6%. Найменше скорочення виробництва спостерігаємо у наступних галузях: виробництво одягу та товарів зі шкіри — 7,6%, харчі та напої — 2,7%. Обсяги виробництва м’яса, навпаки, зросли. Саме тому у країні зараз відбувається збільшення попиту на обвальників та швачок.

Print Friendly, PDF & Email