У деяких випадках виникає потреба у внесенні змін до даних власника патенту на рослини, розміщені у Держреєстрі прав інтелектуальної власності. Наприклад, при зміні ним імені або найменування, адреси проживання або іншої інформації. Також заявник вправі поставити питання про дострокове припинення його виключних прав на об’єкт інтелектуальної власності.

Для отримання відповідної послуги слід скерувати клопотання до Мінагрополітики. Клопотання про внесення змін у реєстр прав інтелектуальної власності подається безпосередньо зацікавленою особою або її представником, який діє на підставі довіреності. На сайті Гіду з державних послуг є повний перелік потрібних документів та описано порядок отримання сервісу.

Перелік необхідних документів

До клопотання потрібно долучити документи, що підтверджують підстави для внесення у Реєстр змін. Це можуть бути як оригінали, так і засвідчені копії. Якщо клопотання від імені власника патенту подає його представник, то додатково слід надати довіреність.

Послуга платна, на даний час її вартість становить 600 грн. До клопотання слід додати квитанцію банку на підтвердження сплати збору.

Для подачі клопотання є кілька способів:

● особисто;

● рекомендованим листом через відділення зв’язку;

● через представника.

Додаткові вимоги

Клопотання про внесення змін до Реєстру складається у довільній формі. Разом з тим воно повинно містити наступні дані:

● реквізити патенту;

● ботанічний таксон (він зазначається українською мовою та латиницею);

● назва сорту;

● дані тримача патенту;

● поштову адресу для листування;

● опис змін, які потрібно внести у Реєстр;

● підстави для внесення змін.

Зміни у Реєстр патентів підлягають публікації у журналі «Охорона прав на сорти рослин», який є офіційним виданням профільного Міністерства.

Заявник може отримати рішення по своєму зверненні особисто, уповноважити на це представника за довіреністю або попросити направити його поштою на адресу, вказаній у клопотанні. У разі прийняття позитивного рішення заявнику надається копія патенту вже зі змінами. Її вірність повинна бути завірена працівниками Мінагрополітики, без цієї відмітки документ не матиме юридичної сили.

Строк надання послуги становить 10 календарних днів.

Закон не передбачає підстав для відмови у клопотанні. Одночасно заявник, який вважає, що його права порушені, вправі звернути до окружного адміністративного суду з позовом.

Print Friendly, PDF & Email