Профспілка працівників освіти і науки України розглянула проект закону «Про повну загальну середню освіту», який розміщено для громадського обговорення на сайті Міністерства освіти і науки України, та висловила своє непогодження з нормами, що звужують трудові права педагогічних працівників. Про це пише видання EtCetera.

З чим не згодна профспілка?

У профспілці пояснили, що категорично не погоджуються з намірами, зазначеними у статті 23:

– встановлення граничного педагогічного навантаження вчителя 27 годин на тиждень (1,5 тарифної ставки з урахуванням сумісництва та суміщення посад);

–  включення до робочого часу педагогічних працівників (вчителів, викладачів, вихователів) навчальної, виховної, методичної, організаційної роботи;

– переведення працівників пенсійного віку на строкові трудові договори, що не відповідає Конституції України.

Які зміни пропонує внести профспілка?

Педагогічне навантаження

Педагогічне навантаження вчителя включає:

– 18 навчальних годин протягом навчального тижня, за які встановлюється (виплачується) тарифна ставка, а також окремі види педагогічної діяльності, за які встановлюються доплати в такому співвідношенні до тарифної ставки:

а) класне керівництво у 1-11 (12) класах – 20-25%;

б) перевірка навчальних робіт учнів – 15-20%;

в) завідування:

– майстернями, спортивними залами (майданчиками), актовими залами – 15-20%;

– навчальними (методичними) кабінетами, ресурсними кімнатами, кабінетами інформатики – 10-15%;

– навчально-дослідними ділянками, лабораторіями, музеями – 10-15%;

г) керівництво предметними, цикловими та методичними комісіями, об’єднаннями – 10-15%

Робочий час

Робочий час вихователя закладу загальної середньої освіти становить 30 годин на тиждень, вихователя та асистента вчителя спеціального закладу загальної середньої освіти, інклюзивних та спеціальних класів закладів загальної середньої освіти – 25 годин на тиждень.

За роботу в спеціальних закладах освіти, інклюзивних класах та класах для дітей з особливими потребами, а також за педагогічні звання, встановлюються підвищені посадові оклади (ставки заробітної плати).

Тривалість навчальної години

При обчисленні заробітної плати тривалість навчальної години становить у перших класах – 35 хвилин, других – четвертих класах – 40 хвилин, п’ятих – дванадцятих класах – 45 хвилин.

Ставки заробітної плати педагогічних працівників встановлюються виходячи із затрат робочого часу в астрономічних годинах (60 хвилин). Короткі перерви, передбачені між уроками, заняттями, є робочим часом педагогічного працівника.

Підвищення кваліфікації

Кожен педагогічний працівник має право на підвищення кваліфікації, перепідготовку; вільний вибір освітніх програм, форм навчання, закладів освіти, установ і організацій, інших суб’єктів освітньої діяльності, що здійснюють підвищення кваліфікації та перепідготовку педагогічних працівників.

На час проходження підвищення кваліфікації за педагогічними працівниками зберігається середня заробітна плата.

Витрати, пов’язані з відрядженням педагогічних працівників для підвищення кваліфікації, відшкодовуються їм за рахунок цільових коштів, передбачених на цю мету у державному бюджеті.

Сертифікація

У пункті 6 статті 48, що регулює питання сертифікації, збільшити розмір щомісячної доплати до посадових окладів педагогічних працівників, які отримали сертифікат, з 20% до 30%.

Сільські вчителі

Необхідно доповнити законопроект положенням наступного змісту:

«Педагогічним працівникам, які працюють у сільській місцевості і селищах міського типу, а також пенсіонерам, які раніше працювали педагогічними працівниками в цих населених пунктах і проживають у них, держава відповідно до законодавства забезпечує безоплатне користування житлом з опаленням і освітленням у межах встановлених норм».

Ульяна Лисак

Print Friendly, PDF & Email