Опитування свідчать про те, що корупція перешкоджає появі в Україні нового «чистого» бізнесу. На заваді стають державні структури, зокрема і СБУ. Про це в ефірі «Інформаційного вечора» на «5 каналі» заявив виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин.

«Цього року в світовому рейтингу сприйняття корупції, який вимірює Transparency International, бізнес насправді показав, що проблеми інфляції вперше більше турбують бізнес, який перебуває за кордоном, ніж проблеми корупції в Україні. Але водночас, ми маємо дуже негативний чинник, бо серед інституцій, які створюють проблеми для бізнесу, вперше з’явилася, наприклад, Служба безпеки України. Понад 19% бізнесу, який працює в Україні, назвали цю структуру як загрозу для ведення бізнесу», – констатує експерт.

Він наголошує, що такий стан речей негативно впливає на вітчизняний ринок. «Це величезна проблема, яка показує, що частково інституції в Україні виконують не свої профільні завдання – контррозвідка, боротьба з іноземними агентами (особливо в умовах війни), а просто «кошмарять» бізнес. Звісно, це найбільша проблема, яку корупція становить для України. Якщо сюди не приходить новий бізнес – чистий бізнес з чистими правилами – то переважна більшість бізнесу, який діє в Україні, монопольно собі домовиться, як працювати нечесно. І цьому сприятиме частина влади, яка задіяна в цих корупційних схемах», – переконаний Юрчишин.

Print Friendly, PDF & Email