У 2022 році економіка Китаю продемонструвала стійке зростання, незважаючи на такі несприятливі фактори, як спалахи коронавірусної інфекції COVID-19 та складну міжнародну обстановку. Про це повідомило Інформаційне агентство Сіньхуа.

За підсумками 2022 року валовий внутрішній продукт (ВВП) Китаю зріс на 3% у річному обчисленні до 121,0207 трлн юанів (близько $17,95 трлн), свідчать дані, опубліковані Державним статистичним управлінням (ДСУ) КНР.

Зокрема, у четвертому кварталі 2022 року ВВП країни зріс на 2,9% у річному вираженні.

"Економіка Китаю продовжувала розвиватися, незважаючи на понижувальний тиск на економіку країни. Сукупний обсяг економіки досяг нового рівня, зайнятість і ціни на товари в цілому були стабільними, життя населення постійно покращувалося, були досягнуті нові результати в галузі високоякісного розвитку, а загальна соціально-економічна обстановка залишилася стабільною та гармонійною", – сказав глава ДСУ Кан І.

"Однак основа для відновлення економіки все ще не міцна, оскільки міжнародна ситуація все ще залишається складною і напруженою, тоді як економіка Китаю, як і раніше, перебуває під потрійним тиском - тиском з боку скорочення попиту, шоку пропозиції та ослаблення очікувань", - зазначив Кан І.

"Цього року акцент у роботі буде зроблено на забезпеченні економічної стабільності. Країна добиватиметься прогресу при забезпеченні стабільності", - додав він.

Print Friendly, PDF & Email