Окремі офіційні особи Міноборони США вважають, що Білий дім все ж таки схвалить передачу винищувачів Україні. Зокрема, подібні ситуації вже відбувалися раніше: спочатку адміністрація президента говорила "ні" щодо постачання певного озброєння, але пізніше дозволяла його постачати. Про це повідомляє The Washingtin Post із посиланням на високопоставлених представників Пентагону.

В американському відомстві зазначають, що їхні плани навряд чи скоро зміняться, проте залишається ймовірність того, що обговорення питання постачання винищувачів можливе. Співрозмовник видання нагадав, що спочатку США не хотіли надавати M1 Abrams Україні, але згодом змінили думку.

Інша високопосадовець міністерства оборони розповіла ЗМІ, що в Пентагоні "зростає розчарування серед тих, хто хоче зробити більше, аби допомогти Україні", однак вони зіштовхуються із запереченнями тих, хто виступає за обережніший підхід.

За його словами, хоча міністр оборони Ллойд Остін та деякі з його чиновників не хотіли схвалювати танки Abrams, а за кілька тижнів до цього - удосконалену ракетну систему Patriot, Байден зрештою це зробив.

У свою чергу, представник Пентагону, бригадний генерал Патрік Райдер заявив, що США та їхні союзники надають короткострокову підтримку для "підтримання та зміцнення наявного повітряного потенціалу України", але консультуються з Україною щодо її довгострокових потреб.

Print Friendly, PDF & Email