Суд зазначив, що "Укрпошта" систематично порушує правила вручення судових повісток, залишаючи у скриньках адресатів повідомлення щодо зберігання листів на пошті, а потім повертає ці рекомендовані листи з відміткою "за закінченням встановленого строку зберігання" (після 5 днів). ВС пояснив, що така відмітка не є причиною невручення судового повідомлення. Ця відмітка не розкриває суті причини неможливості вручити адресату відповідний рекомендований лист.

Отже, подібна відмітка не дає суду обґрунтованих процесуальних підстав для визначення факту належного повідомлення сторони у судовій справі, зокрема не визначає, чи адресат відмовився від отримання судового повідомлення, чи адресат відсутній, чи особу, якій адресовано судову повістку, не виявлено в місці проживання.

23 січня ВС виніс окрему ухвалу у справі №761/15565/16, оскільки практика пересилання поштових повідомлень, яка склалась в "Укрпошті", призводить до суттєвих зловживань процесуальними правами з боку недобросовісних учасників судових спорів з метою затягування розгляду у судах, уникнення участі у судових засіданнях, або створення організаційно-процесуальних умов для скасування у майбутньому справедливих за суттю судових рішень.

Print Friendly, PDF & Email