Глава СБУ Василь Грицак оприлюднив прізвища замовників підпалу храмів УПЦ МП в Україні, зокрема в Запоріжжі 16 лютого. Їх двоє, і ці ж підозрювані причетні до організації підпалів храмів в Запоріжжі 6 і 11 лютого. За словами начальника спецслужби, один із замовників - колишній головний редактор одного із запорізьких інтернет-видань Артем Тимченко. Повідомляється, що в 2014 році Тимченко виїхав на тимчасово окуповану територію Донецької області, де ховається від правоохоронних органів і, за даними СБУ, тісно співпрацює з МГБ так званої "ДНР".

Другим замовником, за інформацією Василя Грицака, є "колишній житель Запоріжжя, член незаконних збройних формувань терористичної організації" ДНР "на прізвисько" Сармат "- Андрій Кузьменко. Глава СБУ підкреслив, що обидва" палія "знаходяться в загальнодержавному розшуку за підозрою в скоєнні кримінальних злочинів. Кузьменко і Тимченко доручили виконавцям "замовлення" не тільки підпалити храми, але і нанести на них образливі написи і символи, зокрема, свастику.

Раніше Василь Грицак заявив, що кураторами підпалів храмів УПЦ МП є працівники ФСБ Росії, конкретно - Ростовське управління спецслужби.

Print Friendly, PDF & Email