Перше в історії України рішення про конфіскацію морського судна, прийняв Малиновський районний суд Одеси на підставі того, що судно заходило у закриті Україною кримські порти.

30 листопада 2016 року танзанійське судно Sky Moon з вантажем вартістю 18,5 мільйонів гривень було затримано поблизу Ренійського морського порту (Одеська область) Державною прикордонною службою України у рамках спільної операції з військовою прокуратурою Південного регіону України.

В ході розгляду справи в судах, було встановлено, що капітан, діючи за попередньою змовою з представником судновласника, відправниками та одержувачами вантажів, протягом 2016 року 8 разів забезпечував заходи морського судна Sky Moon у закриті кримські порти Керчі, Феодосії, Севастополя.

Отже, за рішенням суду, капітан судна був визнаний винним у переміщенні поза українського митного контролю з території АР Крим понад 3 тис. тонн технічної соди. За постановою суду, в дохід держави був конфіскований предмет контрабанди вартістю майже 18,5 млн грн». Також до кримінальної відповідальності притягнутий один із засновників компанії-вантажовласника — громадянин Молдови. Наразі вирішується питання про притягнення до відповідальності представника судновласника — громадянина Румунії, який організував «вчинення цього злочину».

Print Friendly, PDF & Email