Колишній голова РНБО самопроголошеної ДНР Олександр Ходаковський побачив певну домовленість між українською владою та лідерами сепаратистів стосовно знищення активів українського олігарха Ріната Ахметова. Про це він оголосив через свій аккаунт у соцмережі Фейсбук. Саме цими домовленостями він пояснює блокаду ОРДЛО, та протести в Києві на його підтримку.

«Понад усе мене дивує синхронність з якою розпочалась атака дуплетом з обох сторін. Отже невизнані республіки поставили олігарха перед вибором між сплатою податків в республіку і водночас українські радикали наступили на стравохід зі своєї сторони.

Більш того, аналіз товарообігу між Україною та непідконтрольними територіями свідчить про те, що переважна більшість перевезень знов-таки доводиться на компанії афільовані з Ренатом Ахметовим. При цьому обмеження на перевезення товарів через лінію розмежування діє вже понад рік, але обидві сторони до сьогодні цім не переймались.

Також Ходаковський стверджує, що в останні місяці у Донецьку поширювались чуйки про те, що у деяких кабінетах у Москві готуються плани щодо включення підприємств що розташовані в ОРДЛО до російської ланки промислової кооперації. Таким чином, вважає колишній голова сепаратистського РНБО, необхідність в роботі на території присутності у сепаратистських республіках українських олігархів, які сплачують податки в Україну відпадає. Отже, на його думку, дії українських радикалів на лінії розмежування та урядів самопроголошених республік ОРДЛО скоординовані Москвою.

Print Friendly, PDF & Email