Українським депутатом Андрієм Артеменком, який є членом фракції Радикальної Партії Олега Ляшко, був розроблений альтернативний план домовленостей між Україною та Росією, який на думку депутата може забезпечити зняття економічних санкцій з РФ. Про це повідомляє The New York Times.

Як пише газета, документ щодо «мирного плану для Росії й України», «просували» юрисконсульт Трампа і його бізнес-партнер Майкл Коен і Фелікс Сатер, а також український депутат Андрій Артеменко. Саме Артеменко, стверджує The New York Times виступив автором пропозиції, а Коен доставив його в Білий дім.

Згідно плану Артеменка, йдеться про виведення всіх російських сил зі східної України, а також проведення референдуму в Україні з питання передачі Криму Росії в оренду на термін в 50 або 100 років. Також, як зазначає газета, Артеменко повідомив що має докази корупційних дій президента України Петра Порошенка, яки допоможуть скинути його. За його словами, мова йде про назви компаній і грошові перекази. Крім того, плани Артеменко, як повідомив він сам, отримали схвалення високопоставлених помічників Володимира Путіна.

Між тим The New York Times цитує посла України в США Валерія Чалого: «Артеменко не уповноважений представляти від імені України альтернативні мирні плани якихось закордонним урядам, включаючи американську адміністрацію». Також, на його думку, пропозиція віддати Крим Росії в оренду є «грубим порушенням Конституції». Такі ідеї можуть пропонуватися «тільки тими, хто відкрито чи таємно представляє російські інтереси», підкреслив Чалий.

У свою чергу, Коен і Сатер відзначили, що дана пропозиція з Трампом не обговорювалась. За словами Коена, тепер вони втрьох разом з Артеменко чекають того, що на запропонований план зверне увагу новий радник Трампа з національної безпеки.

Print Friendly, PDF & Email