Влада тимчасово позбавила пенсійних виплат 60 тисячам мешканців Луганської області, пише "Радіо Свобода". Списки на перевірки громадян надійшли від Державної прикордонної служби, кажуть чиновники департаменту соцзахисту. Це вже не перший випадок, коли уряд позбавляє людей зароблених ними пенсій. Минулого року за даними громадських організацій, під перевірку потрапили близько 500 тисяч чоловік і 300 тисяч з них не змогли підтвердити своє перебування на підконтрольній території, то ж були просто позбавлені коштів, що їм належать за законом.

За словами директорки департаменту соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації Елеонори Поліщук, виплати цим громадянам поки тільки припиняються, а не блокуються повністю. І люди можуть їх відразу ж відновити. Втім, уже за кілька днів має запрацювати електронна система, в якій порушники автоматично позбуваються статусу переселенця і, відповідно, пенсій і соціальних виплат.

"Якщо ж настане момент, а він може в будь-який момент наступити, і станеться блокування виплат, то в цьому випадку ми зможемо їх відновити тільки через півроку. Нове звернення, нова довідка і нові взаємини", - говорить чиновниця.

Правозахисники переконані: рішення припиняти виплату пенсій жителям непідконтрольних територій суперечать Конституції, а також міжнародним конвенціям, які підписала Україна. Більш того, у жовтні 2015 Вищий адміністративний суд України прийняв рішення про те, що постанова Кабміну від 7 листопада 2014 про невиплату пенсій мешканцям непідконтрольних територій є абсолютно незаконним, проте уряд рішення ВАСУ продовжує ігнорувати.

Print Friendly, PDF & Email